Wdrożenie polityki podatkowej oraz systemu rachunkowości zarządczej i finansowej

Dla naszego Klienta z kapitałem zagranicznym (grupa spółek działająca na rynku nieruchomości) zaprojektowaliśmy oraz wdrożyliśmy system rachunkowości finansowej i zarządczej oraz polityki podatkowej. Przyjęte rozwiązania zapewniają odpowiednie prezentowanie zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych, wypełnianie obowiązków podatkowych, systemowe identyfikowanie ryzyk, jak też przede wszystkim automatyczne raportowanie do właścicieli.

Więcej

Skuteczne przedawnienie

Dla klienta z branży transportowej oraz handlu towarami wrażliwymi wdrożyliśmy skuteczne i nietypowe rozwiązania skutkujące przedawnieniem okresu kontroli, tj. przedawnieniem zobowiązania podatkowego i tym samym brakiem możliwości prowadzenia kontroli podatkowej lub celno-skarbowej.

Więcej

Usługi online – polityka podatkowa w VAT i CIT

Zakończyliśmy kilka międzynarodowy projekt (prace trwały ponad rok) w obszarze m.in. usług elektronicznych świadczonych przez podmiot z UE oraz spoza UE na rzecz konsumentów i przedsiębiorców z innych państw Unii Europejskiej. W ramach kompleksowego zagadnienia, identyfikowaliśmy ryzyka związane z opodatkowaniem VAT transakcji sprzedaży produktów elektronicznych (online) przez podmioty z UK, USA, ZEA. Ponadto w obszarze […]

Więcej

Nieujawnione dochody i stawka 75% – 5 mln oszczędności

Po trwającym niemal dwa lata postępowaniu organów skarbowych, prowadzonym przeciwko klientowi kancelarii, sprawy dobiegły szczęśliwego końca. W wyniku działań kancelarii oraz doświadczonych współpracowników udało się zakończyć pełnym sukcesem sprawę o wartości 5 mln PLN. Tym samym Klient został w całości uwolniony od obowiązku dopłaty podatku w wysokości 75% nieujawnionych dochodów,  pierwotnie wskazanych przez urząd skarbowy […]

Więcej

Strukturyzacja przy nabyciu nieruchomości

Zakończyliśmy prace związane z formowaniem międzynarodowej struktury funduszu real estate w Polsce i następnie inwestycjami bezpośrednimi. Wartość akwizycji w nieruchomości położone w Polsce, przy których kompleksowo doradzała kancelaria PBC to kilkadziesiąt mln PLN. W zakresie naszych obowiązków było w szczególności: doradztwo transakcyjne i podatkowe, kompleksowy nadzór nad prawidłowym przebiegiem transakcji, współpraca i nadzór nad kancelariami […]

Więcej

Doradztwo M&A oraz private equity

Rozpoczynamy duży projekt z zakresu M&A oraz private equity. Klient, międzynarodowy fundusz kapitałowy zlecił doradztwo i przeprowadzenie szeregu kompleksowych transakcji. Wartość aktywów i inwestycji bezpośrednich (equity) wynosi 70-100 mln PLN.

Więcej

Szkolenie dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych

W dniach 8-10 grudnia właściciel kancelarii PBC, Tomasz Piekielnik przeprowadził dla jednego z regionalnych oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych szkolenie z zakresu zmian w przepisach prawa podatkowego na rok 2018 – VAT / CIT / PIT. Uczestnikami szkolenia było ponad 100 osób – doradców podatkowych i przedstawicieli ich kancelarii.

Więcej

Wywiad z Tomaszem Piekielnikiem – abonementy dla pracowników

O tym kiedy istnieje obowiązek, aby opodatkować pracownikom przychód ze stosunku pracy w związku z korzystaniem przez nich z różnego rodzaju abonamentów i świadczeń – rozmawiała red. Rzeczpospolitej Anna Wojda z Tomaszem Piekielnikiem z kancelarii PBC.

Więcej

Inwestor prywatny pozyskany

Sukcesem zakończyło się pozyskanie kapitału od inwestora prywatnego dla naszego Klienta. Jednocześnie transakcja umożliwiła dodatkowo zrealizowanie atrakcyjnej inwestycji dla inwestora prywatnego. Wartość transakcji wyniosła kilka mln PLN.

Więcej
plen
Vip alert

Zapisz się do newslettera