O nas

O FIRMIE

PBC (Piekielnik Business Consulting) to butikowa firma doradcza działająca na rzecz wymagających Klientów, szczególnie zaś dla klientów zamożnych (Private Clients). Wyróżnia nas indywidualne podejście do spraw każdego Klienta i prowadzenie wszelkich spraw przez właściciela kancelarii.

Doradzamy bezpiecznie, nie rekomendujemy agresywnych rozwiązań, zawsze uwzględniamy i wskazujemy Klientom długofalowe skutki i konsekwencje określonych decyzji biznesowych.


O mnie

Nazywam się Tomasz Piekielnik, jestem właścicielem kancelarii i specjalizuję się w doradztwie biznesowym, transakcyjnym oraz podatkowym. Od lat pracuję głównie z osobami decyzyjnymi i tzw. Private Clients (klienci zamożni).

Karierę zawodową rozpocząłem w firmach z tzw. wielkiej czwórki, tj. PricewaterhouseCoopers (PwC) w Berlinie oraz Ernst & Young (EY) we Wrocławiu.

Swe doświadczenie i know-how przekazuję także Klientom jako mentor i trener (executive coaching). W mojejkarierze przeszkoliłem tysiące osób, prowadziłem ponad 600 szkoleń i wystąpień, na których uczestnicy dowiadywali się ciekawych kwestii z zakresu podatków, finansów, biznesu.

Moje wypowiedzi i wywiady jako eksperta odnajdziesz z łatwością w polskich dziennikach, m.in. Rzeczpospolita i Gazeta Prawna, a także w audycjach radiowych (gościłem dotychczas w rozgłośniach: Polskie Radio Trójka, Radio Wrocław) oraz telewizji (TVP, Rzeczpospolita TV).

Pracując nad sprawami powierzonymi mi przez Klientów zawsze staram się dobierać zaufanych i sprawdzonych współpracowników  oraz partnerów biznesowych. Do tego grona należą m.in. kancelarie prawne, notariusze, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, księgowi.


Jak działamy

Jak na butikową kancelarię przystało, wszelkie sprawy Klientów prowadzone są bezpośrednio przez jej właściciela. Nie pozwala to na prowadzenie licznych projektów jednocześnie, albo wykonywanie wielu prostych zleceń, które delegowane są do młodego stażem personelu. To raczej specyfika większych firm doradczych, swoistych fabryk  konsultingowych.

Kancelaria PBC będzie więc idealnym wyborem w sytuacji, gdy rodzaj sprawy, jej wielkość, istotność lub stopień trudności powoduje, że warto powierzyć ją doświadczonemu doradcy.

Wspomniana specyfika butikowej kancelarii, jaką jest Piekielnik Business Consulting powoduje, że projektom powierzanym przez Klientów w istocie blisko jest do tzw. interim management – w obszarze podatków, finansów, czy też transakcji.