Firmowe imprezy na celowniku skarbówki

Fiskus wyrzuca z podatkowych kosztów wydatki na imprezy, na których dominuje konsumpcja i rozrywka
Jeśli na spotkaniu z klientami jest za dużo atrakcji, fiskus zakaże rozliczania wydatków w kosztach.

Więcej

Podatkowy przywilej tylko dla wybranych zawodów

Mamy dwie wiadomości dla twórców. Dobrą – od nowego roku wzrośnie limit preferencyjnych 50-proc. kosztów. Złą – ulgę straci wiele osób, które teraz z niej korzystają. Tak wynika z uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o PIT.

Więcej

Kontrola w firmie: fiskus wpadnie z zaskoczenia

Tomasz Piekielnik dodaje, że skarbówka zwraca baczną uwagę na firmy działające w tzw. wrażliwych branżach, np. paliwowej, elektronicznej, budowlanej. One też mogą się spodziewać kontroli celno-skarbowej rozpoczętej bez uprzedzenia.

Więcej

Skarbówka odbierze firmom bezprawne korzyści podatkowe

Zdaniem Tomasza Piekielnika firmy, które na podstawie otrzymanych wcześniej interpretacji korzystają z podatkowej optymalizacji, powinny teraz przeanalizować swoją sytuację i zastanowić się, czy ich działanie nie podlega pod klauzulę obejścia prawa. Od tego bowiem zależy, czy interpretacja nadal ich chroni.

Więcej

Niższy podatek CIT dla firm, ale tylko małych i nowych

– Niższej stawki nie da klasyczny podział spółki, o którym mówią przepisy kodeksu spółek handlowych. Nie pomoże też utworzenie nowej, do której wniesiemy majątek w formie aportu. Ale możemy nowej spółce, która przejmie część naszej działalności, ten majątek wydzierżawić albo po prostu sprzedać – wyjaśnia doradca podatkowy Tomasz Piekielnik.

Więcej

Koszty a książki w firmowym majątku

Zakup komentarzy, monografii i leksykonów to wydatek na cele osobiste, nie przyczyni się do uzyskania przychodów z działalności doradczej. Tak odpowiedziała skarbówka prawnikowi, który chciał wprowadzić książki do firmowego majątku i rozliczyć w podatkowych kosztach.

Więcej
plen
Vip alert

Zapisz się do newslettera